Wirtualne wycieczki

Dzięki naszym nowatorskim rozwiązaniom będziesz mógł odwiedzać znane miejsca. Wirtualne wycieczki pozwalają pokazać Twoją restaurację, lokal w sposób do niedawna niedostępny. Wirtualna wycieczka może być również odtwarzana na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone czy iPad

Panorma 360

Świat dookoła nas.

Rewelacyjna technika fotografii pokazuje otaczający nas świat. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom odbiorca ma możliwość oglądania wszystkiego dookoła czyli 360 stopni wokół oraz 180 stopni w pionie. Dzięki czemu odbiorca ma wrażenie przebywania w danym miejscu. Dodatkowe efekty dźwiękowe wzmagają to wrażenie.

Strony www

Strony www

Obecny rynek wymusza posiadanie strony w internecie. Dla wielu brak posiadania strony w wirtualnym świecie to jakbyś nie istniał. Poznaj nasze rozwiązania oparte o najnowsze trendy i technologi, dzięki którym możesz odmienić swoją stronę i wkroczyć w świat nowoczesnej technologii.

GNU GPL

Tutoriale

Nauki nigdy za wiele. Wspierając rozwiązania GNU/GPL pokazujemy w jaki sposób można zastąpić drogie oprogramowanie. Pokazujemy że dzięki bezpłatnym programom możemy wykonać wiele prac komputerze domowym, w biurze czy firmie.

Fotografia

czwartek, luty 27, 2020

Home

Przedstawiony interfejs jest ogólnikowo, nie znajdziecie tutaj szczegółowych informacji na temat obszarów, jedynie ogólniki. Jeśli jesteś zainteresowany pogłębieniem wiedzy na temat poszczególnych obszarów zachęcam do przeczytania artykułów poświęconych konkretnym obszarom np. skróty meny, narzędzia itd. Osoby które rozpoczynają pracę z tym programem zachęcam do przeczytania artykułu.

Inkscape składa się z jednego okna, w którym jest kilka obszarów, a w nich znajdziemy ikony i menu. Poniżej widać główne okno programu.

Okno Inkscape możemy podzielić na 7 głównych obszarów:

1. Menu

2. Skróty menu

3. Pasek ustawień narzędzi

4. Narzędzia

5. Paleta kolorów

6. Pasek stanu

7. Płótno

Podczas pracy z programem pojawiają nam się dodatkowe okna, ale o tym później. Przejdźmy do omówienia poszczególnych obszarów.

Menu

Jak widzisz jest to zwykłe menu używane w większości programach. Zawiera takie polecenia jak Nowy, Otwórz, Zapisz itd. Poszczególne znaczenie każdej z zakładek postaram się omówić innym razem.

Skróty Menu

Pasek ten znajduje się bezpośredni pod Menu. Znajdują się tu skróty menu takie jak nowy, zapisz, drukuj. Jest też wiele poleceń przydatnych podczas pracy między innymi: Edytor kolorów, grupuj obszar, wyrównaj. W przypadku monitorów o małej rozdzielczości, ewentualnie, gdy pracujemy w zmniejszonym oknie może wystąpić problem braku widoczności całego paska. Programiści Inkscape sobie z tym poradzili umieszczając po prawej stronie małą strzałkę skierowaną w dół. Po jej naciśnięciu rozwinie się brakujący obszar menu. Patrz niżej.

 

 

Pasek ustawień narzędzi

Kolejny pasek zależny jest od tego jakiego aktualnie narzędzia używasz. Pokazany powyżej pasek przypisany jest do narzędzia wskaźnik. Tak jak w pasku Skróty menu również w przypadku mniejszej rozdzielczości monitora lub w zmniejszonym oknie pokazuje się strzałka, dzięki której możemy rozwinąć pasek.

Narzędzia

Można powiedzieć jeden z najważniejszych obszarów zaraz po płótnie. Dzięki temu obszarowi możemy rysować interesujące nas kształty. Narzędzia w połączeniu z paskiem ustawień tworzą wyśmienite rozwiązanie, które może jedynie ograniczyć nasza wyobraźnia.

Trzy powyższe paski: Skróty menu, pasek ustawień narzędzi i narzędzia mogą być przesuwane lub zmieniane miejscami.

Paleta kolorów

Pasek kolorów to szybki dostęp do zmiany koloru. Na pasku mamy wybór różnych palet kolorów. Przy końcu paska znajduje się strzałka, po kliknięciu na nią mamy możliwość zmiany palety. Aby zmienić kolor danej figury wystarczy zaznaczyć figurę i wybrać kolor poprzez kliknięcie. Natomiast, gdy chcemy zmienić kontur musimy trzymać klawisz Shift i potem wybrać kolor.

Pasek stanu

Pasek stanu znajduje się na samym dole okna znajdziemy na nim informacje o:

1. kolorze wypełnienia i kontury zaznaczonego obiektu

2. szybka możliwość zmiany krycia

3. szybki dostęp do zmiany warstwy

4. pomoc

5. informacja o położeniu kursora

6. powiększenie

Płótno

Najważniejszy obszar programu, nasze miejsce pracy, na którym powstają nasze prace. Obszar możemy zmniejszać, powiększać, przesuwać we wszystkie strony.


Artykuł powstał w oparciu o oprogramowanie Inkscape w wersji 0.46 www.inkscape.org rozpowszechnianym na licencji GNU General Public License.

 

Kategoria: e-book