Wirtualne wycieczki

Dzięki naszym nowatorskim rozwiązaniom będziesz mógł odwiedzać znane miejsca. Wirtualne wycieczki pozwalają pokazać Twoją restaurację, lokal w sposób do niedawna niedostępny. Wirtualna wycieczka może być również odtwarzana na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone czy iPad

Panorma 360

Świat dookoła nas.

Rewelacyjna technika fotografii pokazuje otaczający nas świat. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom odbiorca ma możliwość oglądania wszystkiego dookoła czyli 360 stopni wokół oraz 180 stopni w pionie. Dzięki czemu odbiorca ma wrażenie przebywania w danym miejscu. Dodatkowe efekty dźwiękowe wzmagają to wrażenie.

Strony www

Strony www

Obecny rynek wymusza posiadanie strony w internecie. Dla wielu brak posiadania strony w wirtualnym świecie to jakbyś nie istniał. Poznaj nasze rozwiązania oparte o najnowsze trendy i technologi, dzięki którym możesz odmienić swoją stronę i wkroczyć w świat nowoczesnej technologii.

GNU GPL

Tutoriale

Nauki nigdy za wiele. Wspierając rozwiązania GNU/GPL pokazujemy w jaki sposób można zastąpić drogie oprogramowanie. Pokazujemy że dzięki bezpłatnym programom możemy wykonać wiele prac komputerze domowym, w biurze czy firmie.

Fotografia

czwartek, luty 27, 2020

Home

Dlaczego Inkscape? Co to jest Inkcsape? I wiele innych podobnych pytań już słyszałem i nadal słyszę. Gdy rozmawiamy o programach graficznych jak i do fotografii najczęściej słyszymy Photoschop, Lightroom, Corel, itd. Wymienione programy są to programy typowo komercyjne, za które niestety musimy zapłacić i to słono zapłacić, aby się nimi cieszyć. Wiem, że istnieje metoda np. p2p, która pozwala zdobyć to oprogramowanie i się nim cieszyć, ale to nie jest najlepszy sposób posiadania programu. Alternatywą może być właśnie Inkscape.

Inkscape jest swego rodzaju alternatywą właśnie dla Corela. Wiem, że znajdzie się grono osób mówiących, że Corel jest najlepszy ma masę funkcji, których nie posiada Inkscape, że ma super wsparcie, itd. A ja zapytam i co z tego? Jak spora część takich osób nawet nie zagłębia się w bardziej zaawansowane funkcje. Nie mam zamiaru przekonywać na zmianę oprogramowania na inne, nie o to chodzi w tym artykule. Chciałem przedstawić zalety programu, który naprawdę potrafi sporo i się dynamicznie rozwija.

Po pierwsze Inkscape jest oparty o wolne oprogramowanie GNU GPL. Co już na samym początku daje nam możliwość posiadania go za darmo!!! Możemy go wykorzystywać do celów komercyjnych bez ograniczeń. Koszt funkcjonowania przedsiębiorstwa jest ograniczany do minimum bo oprogramowanie jest darmowe. Co ciekawe możemy go dać koledze, koleżance, udostępnić w sieci. Tak dobrze czytacie udostępnić w sieci i rozpowszechniać bez obawy ponoszenia konsekwencji, na to właśnie pozwala nam licencja GNU GPL. Inkscape jest tak skonstruowany, aby można go było zainstalować na najbardziej popularnych systemach operacyjnych. Gdzie u konkurencji (konkurencja - tak nazwę większość programów komercyjnych do celów tego artykułu) najczęściej ogranicza nas do jednego lub dwóch systemów.

Wsparcie, sprawa dyskutowana non stop przez zwolenników i przeciwników wolnego oprogramowania. Posłużę się tutaj pewnym zobrazowaniem sytuacji. Firma komercyjna ma zatrudnionych x pracowników może to być 100, czy nawet 1000 i więcej. Wolne oprogramowanie nie jest firmą, więc ilości "pracowników" nie jesteśmy w stanie policzyć, ale na pewno nie jest to 100 czy 1000 tylko zdecydowanie więcej. Każdy z nas ma w zasadzie dostęp do kodu źródłowego i może go modyfikować. Inaczej mówiąc znaleziony błąd w programie może być szybciej naprawiony czy nawet zauważony przez programistów wolnego oprogramowania niż pracowników firmy komercyjnej. Jeśli chodzi o zwykłą pomoc dla szarego użytkownika mogę się zgodzić, że sytuacja Inkscape w Polsce nie jest rewelacyjna, większość artykułów, tutoriali jest dostępnych w języku angielskim. Myślę, że ta sytuacja niebawem się zmieni, gdyż wolne oprogramowanie dociera do coraz większej ilości odbiorców, tym bardziej w momencie kryzysu gospodarczego, gdzie każda złotówka się liczy dla firm, może być to naprawdę niezła alternatywa. Stroną, a w zasadzie forum, które mogę polecić zajmujące się tematyką Inskape w Polsce jest gimpuj.info .

Co otrzymujemy w Inkscape? Nieograniczone możliwości. Jak zdążyłeś(aś) zauważyć program nie posiada jeszcze wersji 1.0 (aktualna wersja 0,46 podczas pisania tego artykułu). Co świadczy o tym, że jest ciągle rozwijany i poprawiany. Siadając jednak do tego programu otrzymujemy naprawdę świetnie działające narzędzie pracy.

Podsumowując:

Inkscape jest darmowym dobrym narzędziem które śmiało może zastąpić niektóre komercyjne programy tego typu. Jeśli zaciekawił cię ten artykuł a wydaje mi się że tak skoro dotarłeś aż do końca. to zachęcam do kolejnych artykułów.

 

Kategoria: e-book